sobota, 21.04.2018
Przedszkolaki rywalizowały podczas XIII Rambitu
Drukuj
dodano: 28.11.2016.
Rambit to sportowe święto przedszkolaków. W sobotę (26.11) w sali Gimnazjum nr 3 walczyły zarówno dzieci jak i ich rodzice. Jest to zabawa doskonale integrująca środowiska przedszkolne w naszym mieście.

Impreza ma długą trzynastoletnią tradycję i ciągle cieszy się dużym zainteresowaniem. Od początku organizowana jest z inicjatywy Urzędu Miasta Malborka wraz z malborskimi przedszkolami.

Po uroczystym przemarszu i zaprezentowaniu się wszystkich przedszkoli, burmistrz Marek Charzewski dokonał uroczystego otwarcia Rambitu, życząc uczestnikom udanej zabawy oraz  pozytywnych doznań  w czasie sportowych zmagań.

W Rambicie wzięły udział wszystkie malborskie przedszkola publiczne i niepubliczne. Na widowni uczestnikom zawodów kibicowały dzieci, ich rodziny i nauczyciele z poszczególnych placówek.

Impreza przebiegła we wspaniałej atmosferze. Dzieci w trakcie zabawy wielokrotnie śpiewały piosenkę o Rambicie, która jest w tym dniu ich ?hymnem?. Warto wspomnieć, że na ostateczny wynik współzawodnictwa mieli też wpływ rodzice uczestniczący aktywnie w konkurencjach sportowych,  głośno dopingowani przez swoje pociechy.

Przebieg rywalizacji przedszkoli był czujnie obserwowany i punktowany przez komisję sędziowską, w której zasiedli  rodzice wybrani z widowni pod przewodnictwem inicjatora tej imprezy Janusza Biskupskiego. Jury  wspólnie i jednogłośnie  postanowiło, że każdy  uczestnik zabawy  zasłużył na złoty medal.

Wszystkie drużyny otrzymały z rąk  zastępcy burmistrza Jana Tadeusza Wilka  wartościowe nagrody  oraz swoje pierwsze złote  medale za uczestnictwo w XIII Rambicie Przedszkolnym.  
 
Organizatorzy dziękują za pomoc w organizacji i przeprowadzeniu  imprezy:
- Dyrekcji i obsłudze hali w Gimnazjum nr 3
- Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 5
- Uczniom Gimnazjum nr 2 bezpośrednio pomagającym w sprawnym przebiegu imprezy.

Więcej zdjęć zobaczysz TUTAJ

 

Dodaj |