piątek, 17.11.2017
Mieszkańcy debatowali o zagospodarowaniu parku miejskiego
Drukuj
dodano: 25.11.2016.
Wczorajszy (24.11) wieczór zdominowała debata na temat zagospodarowania parku miejskiego, w szczególności na temat wniosku złożonego przez spółkę Dino Park o wydzierżawienie na okres 15 lat dodatkowych 2 ha terenu na poszerzenie swojej działalności. W urzędzie miasta spotkali się zarówno przeciwnicy jak i zwolennicy tego pomysłu, nic więc dziwnego, że ponad 3-godzinna dyskusja była pełna emocji i wymiany argumentów.

Spotkanie rozpoczął burmistrz Marek Charzewski, który podkreślił, że konsultacje społeczne zostały zorganizowane z jednej strony ze względu na nowy projekt inwestora z drugiej zaś ze względu na złożony protest przeciwników. W związku z tym, że temat jest kontrowersyjny, ważnym było, aby dać zainteresowanym możliwość wyrażenia swojego stanowiska.

Przed dyskusją miała miejsce krótka prezentacja, zebrani mogli zapoznać się z historią parku, zobaczyć jego stan obecny i wnioskowany teren. Zdjęcia pokazujące dzisiejszy park przedstawił też jeden z uczestników debaty.

Ostateczną decyzję w sprawie dzierżawy będzie musiała podjąć Rada Miasta Malborka, stąd obecność niemal wszystkich radnych, którzy mieli okazję wysłuchać mieszkańców i wyrazić własne opinie. Swoje zdanie wyrazili też przedsiębiorcy oraz właściciel Dino Parku Jacek Wiśniewski.

ZOBACZ PREZENTACJĘ O PARKU MIEJSKIM


WIĘCEJ ZDJĘĆ ZNAJDZIESZ TUTAJ

RELACJA TVMALBORK
 

Dodaj |