piątek, 17.11.2017
Niesamowita Paulina Cierpiałowska
Drukuj
dodano: 21.11.2016.
Wszystko wskazuje na to, że udział Pauliny Cierpiałowskiej w jakichkolwiek zawodach bez pobicia rekordu jest po prostu niemożliwy. Pływaczka MAL WOPR, która w ubiegłym tygodniu zapisała się na prestiżowych listach rekordzistów Polski w pływaniu, posiadaczka 23 Rekordów Okręgu, najlepsza 11 latka w Polsce, w miniony piątek po raz kolejny pobiła Rekord Okręgu na dystansie 200m stylem zmiennym.

Zgodnie z przepisami Polskiego Związku Pływackiego zawodnicy 12 i 13 letni by móc wziąć udział w przyszłorocznych Mistrzostwach Polski, muszą zaliczyć sprawdzian wytrzymałości i wszechstronności. Sprawdzian polegający na przepłynięciu dwóch obowiązkowych dystansów 200m stylem zmiennym i 400m lub 800m stylem dowolnym odpowiednio dla 11-latków i 12-latków, odbywa się w roku poprzedzającym Mistrzostwa Polski. W zawodach pod nazwą Ogólnopolski Sprawdzian Wytrzymałości i Wszechstronności dla 11 i 12-latków, udział wzięła trzynastka zawodników MAL WOPR. Nasi zawodnicy spisali się doskonale. Siódemka pływaków z rocznika 2005 zajęła pierwszą lokatę w klasyfikacji generalnej wśród 9 sklasyfikowanych klubów województwa pomorskiego. Ten olbrzymi sukces w największej mierze zawdzięczamy oczywiście niesamowitej Paulinie. Nasza mistrzyni miała za zadanie pokonać dwa obowiązkowe dystanse w sposób treningowy, po zdobyciu rekordu Polski należy jej się odpoczynek od przedstartowego stresu. Tymczasem Paulina dystans 400m stylem dowolnym pokonała w czasie o 3s gorszym od jej własnego Rekordu Okręgu wywalczonego przed tygodniem w Kościerzynie. Warto dodać jednak, że czas ten byłby i tak lepszy od poprzedniego rekordu należącego przez 33 lata do zawodniczki z Tczewa. W drugim natomiast ze swoich startów Paulina po raz kolejny poprawiła Rekord Okręgu należący do niej samej od kwietnia tego roku. Podczas kwietniowych zawodów w Słupsku dystans 200m stylem zmiennym pokonała w czasie 2:41,98s, a w piątek pokonanie tego samego dystansu zajęło jej 2:37,61s. Do końca roku nasza multirekordzistka startować będzie jeszcze w kilku zawodach. Z jaką liczbą rekordów zamknie wyjątkowy rok 2016? Mijający rok jest także bardzo wyjątkowy dla Konrada Patoki, który wyrósł w nim na czołowego jedenastolatka naszego województwa. W trakcie sprawdzianu popisał się doskonałym występem na 400m stylem dowolnym, gdzie nie miał sobie równych i zwyciężył z kilkusekundową przewagą nad swoim kolega klubowym Jakubem Grapentynem. Kuba, który potrafi wyjątkowo skoncentrować się na występach w trakcie zawodów, zaliczył przy okazji nowy rekord życiowy. Do fantastycznych występów naszych chłopaków dołączyły też Nadia Walentynowicz i Liliana Szpaczyńska, które wywalczyły nowe rekordy życiowe na dystansie 200m stylem zmiennym. Wśród zawodników 13 letnich, którzy po raz pierwszy w swoich karierach pokonywali morderczy dystans 800m stylem dowolnym, na wyróżnienie zasługują Cezary Gwiazdowski i Alicja Lewandowska, którzy poprawili życiówki w konkurencji 200m stylem zmiennym oraz Maciej Kowalski, który zajął najlepszą lokatę w klasyfikacji naszych zawodników. Sprawdzian zaliczony został przez zawodników MAL WOPR poprawnie, oczekiwać teraz będziemy zestawienia ogólnopolskiego. Czasy uzyskane przez naszych zawodników rokują nadzieję na bardzo dobre lokaty w zestawieniu ogólnopolskim.

Miniony weekend to także czas startów w trzecich zawodach z cyklu Grand Prix Polski. Tym razem najlepsi zawodnicy w kraju spotkali się w poznańskich Termach Maltańskich, gdzie walczyli między innymi o minima na Mistrzostwa Świata w Windsor w Kanadzie. W rekordowych pod względem frekwencji zawodach Grand Prix wzięło udział aż 791 reprezentantów 126 klubów z całego kraju. W bardzo długich godzinach ścigania na jednej z największych pływalni w naszym kraju, ramię w ramię z najlepszymi polskimi pływakami, startowała też najlepsza malborska pływaczka, piętnastoletnia Alicja Krauze. I choć forma Ali na drugich dla niej zawodach cyklu nie była wymarzona, sam start można uznać za udany. Mimo braku stabilizacji formy, nasza pływaczka zanotowała progres w porównaniu z wynikami z pierwszych zawodów Grand Prix w Łodzi. Nie udało się jej co prawda poprawić rekordów życiowych ale uzyskane czasy pozwalają wierzyć w poprawianie ich jeszcze w tym sezonie. Płynąca w swoich koronnych konkurencjach 200, 400 i 800m stylem dowolnym zajmowała w nich odpowiednio 8, 5 i 4 lokatę. We wszystkich startach uzyskiwane czasy dawały jej powyżej 600pkt FINA, a starty wśród takich mistrzów jak Paweł Korzeniowski, Radek Kawęcki, Konrad Czerniak, Alicja Tchórz czy Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk dodają pewności siebie i pozwalają Alicji na nabranie doświadczenia niezbędnego do startów w wielkich imprezach.
Informacja: MAL WOPR Malbork
 

Dodaj |