piątek, 17.11.2017
Pieśni Patriotyczne na zakończenie obchodów Narodowego Święta Niepodległości
Drukuj
dodano: 14.11.2016.
II Powiatowy Konkurs Pieśni Patriotycznej pod patronatem Starosty Powiatu Malborskiego i Burmistrza Miasta Malborka zakończył tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości. Konkurs zorganizowany został przez I LO w Malborku i miał na celu nie tylko uświetnienie rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, dzięki takim wydarzeniom można przybliżyć młodzieży pieśni patriotyczne a tym samym kształtować w niej poczucie patriotyzmu. Jest to również doskonała okazja do zaprezentowania dorobku artystycznego młodych uczestników.

Występy poprzedziła uroczysta akademia przygotowana przez uczniów I LO oraz krótki film o historii Polski.

Po krótkiej przerwie na scenie zaprezentowali się uczestnicy konkursu - zespoły i soliści ze szkół powiatu malborskiego. Każdy z nich wykonał jeden utwór, było wzruszająco i nostalgicznie. O tym, że się podobało, świadczyła żywa reakcja publiczności i gorące brawa. Jednak trzeba było wybrać tych najlepszych.

Wykonawców oceniało Jury w składzie: Danuta Kuczewska (dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej w Malborku), Sylwia Grabowska (dyrektor Wydziały Promocji, Edukacji, Kultury i Sportu w starostwie), Jolanta Leszczyńska (Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu w urzędzie miasta), Aleksandra Kapejewska (dyrektor MCKiE) oraz Wioletta Jankowiak (animator kultury). Po wysłuchaniu wszystkich wykonawców Jury przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

Kategoria Soliści:
I miejsce Natalia Skibowska z Gimnazjum nr 2
II miejsce Seweryn Mojsiejuk z II LO
III miejsce ex aequo Zuzanna Małyj z Gimnazjum nr 1 i Sandra Eliminowska z Gimnazjum nr 3
wyróżnienie: Aleksandra Zakrzewska (gitara Oskar Kolor) z ZSP nr 4

Kategoria Zespoły:
I miejsce Parafraza z I LO (w składzie: Wiktoria Klimas, Joanna Agejczyk, Julia Głąb, Beata Krakowiak, Weronika Bogucka, opiekun Maria Seibert)
II miejsce Zespół II Liceum Ogólnokształcącego (w składzie: Julia Ciołek, Joanna Wolak, Błażej Jarmołowski, Kamil Przybysz, Seweryn Mojsiejuk oraz chórek, opiekunowie Magdalena Olęcka-Blum i Małgorzata Moździerz)
III miejsce Zespół gitarowy F-Dur z ZS w Lisewie (opiekun Mirella Kruszyńska)
wyróżnienie: Awans z Prywatnego Gimnazjum Awans (w składzie: Klaudia Orzeł, Alicja Pyka, Filip Paziak, Natalia Sadłos, opiekun Maria Seibert).

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ 

Dodaj |